Спортни новини от Димитровградско

Тенис на маса – Регионална лига Ниш А-1
Два кръга – две победи за „Цариброд”

В първия кръг от съответното първенство отборът по тенис на маса „Цариброд” с 4 : 0 победи като гост отбора на „Раднички 2” от Пирот. Ненад Стоянов, Зоран Василев и Бобан Станулов победиха противниците си с категоричния резултат 3 : 0, докато Александър Соколов „се измъчи малко”, като мача си спечели с 3 : 2.
Във втория кръг от първенство „Цариброд” отчете още една победа с максимален резултат, като победи „Росуле” във Власотинце. Владан Рангелов спечели за отбора си две, а Бобан Станулов и Бобан Стоянов по една точки.
В третия кръг „Цариброд” е свободен.

Шахмат – Лига на Централна Сърбия – група „Юг”
ШК „Цариброд” загуби „тясно” в Свърлиг

Димитровградските шахматисти загубиха в Свърлиг срещу тамошния отбор „Зелени връх”. Кирил Бадев на пръвата и Драган Божилов на петата дъски спечелиха; Ивица Марков на осмата, Неманя Тодоров на седмата и Милан Митич на третата дъски загубиха, докато до ремита се добраха Небойша Джурич на втората, Роки Стоименов на четвъртата и Владан Игич на шестата дъски.
След този кръг „Цариброд” заема 11 място на таблицата с една точка и 17,5, събрани от отделни партии (победи и ремита). Последните шест кръга от пръвенството ще се играят от 11 до 14 октомври във Враня.

Мачове на БК „Димитровград” от състезанията за купата и първенството
Димитровградчани победиха „Ниш”, но загубиха от „Феърплей”

В рамките на състезанието за Купата на Сърбия БК „Димитровград” регистрира победа като домакин срещу отбора на „Ниш”. Резултатът бе 79 : 59 (по четвърти 20 : 12, 26 : 22, 14 : 12 и 19 : 13).
В състава на „Димитровград” бяха: Андрич, Васов, П. Джорджевич, Петров, Йованович, Каменов, Ракочевич, Лилич, Миланов, Д. Джорджевич, Голубович и Джукич.
В следващия обаче мач от същото състезание (третия кръг, съответно полуфинала) „Цариброд”загуби в Ниш от отбора „Феър плей” с резултат 64 : 91.
Що се отнася до мачовете от първенството на Пръва мъжка регионална лига – група „Изток”, „Димитровград” в рамките на втория кръг трябваше да изиграе мач с отбора „Юг баскет” във Враня, но той не се проведе, тъй като вранянци междувременно се отеглиха от лигата. В третия кръг „Цариброд” домакинства на отбора „Морава” от Владичин хан. Нека да припомним, че в първия кръг димитровградчани победиха като домакини „Ястребац” от Ниш с резултат 84 : 72.

Приятелска футболна среща
„Балкански” по-добър от „Правец”

Неотдавна бе изиграна международна приятелска футболна среща между отборите на „Балкански” и „Правец”. Мачовете между двамата съперници станаха традиционни. Резултатът бе на втори план, но все пак нека да отбележим, че димитровградският отбор спечели с 4 : 1. Срещата-реванш между двата отбора е насрочена за 12 октомври.

Зона „Юг” – VII кръг
„Балкански”-„Пуста река” 2 : 0 (0 : 0)

Заслужена победа на „Балкански”. През целия мач димитровградчани атакуваха и създаваха шансове. В 64 минута младият Никола Ранджелов стреля от 16 метра, топката рикушира от един играч и параболично влезе в мрежата на гостите.
Втория гол димитровградчани отбелязаха в края на мача след дузпа. С. Васов мъдро навлезе в наказателното поле на гостите, но бе съборен и рефера посочи с пръст към бялата точка. Същия играч реализира и оформи крайния резултат.
В следващия кръг „Балкански” гостува в Търговище.

Минимално поражение на „Балкански”
„Пчиня” – „Балкански” 2 : 1

„Балкански” загуби като гост от лидера във временното класиране. Домакините отбелязаха головете си в 3-ата (од дузпа) и 56-ата минута, докато за димитровградчани стрелец бе Давидович в 69-ата минута.
След този кръг „Балкански” заема място в долната част на таблицата. В следващия отборът ще домакинства на „Йединство” от Горно Стопане край Лесковац.