Босилеградско спортно лято

В организация на местния Спортен съюз през юли и август в Босилеград се проведоха редица спортни състезания – футбол на малки врати, баскетбол и волейбол. По традиция и тази година централно място в рамките на „Босилеградското спортно лято” зае турнирът по футбол на малки врати за мъже. За втора поредна година титлата спечели отборът „Краин дол – Чико градня”. На финала краиндолчани се наложиха с 5:3 срещу „Брест“. На трето място се класира „Динов Бау“, който в малкия финал бе по-добър от „Андак“ с резултат 5:1.
Победител в турнира по футбол на малки врати за деца до 12-годишна възраст бе отборът „Неки нови клинци”, който във финала спечели срещу „Лавови” след изпълнение на дузпи. В редовното време мачът приключи 1:1. Трето място завоюваха „Орлови”, а на четвърта позиция се класира ”Краин дол”.
В турнира по футбол на малки врати за деца до 15-годишна възраст триумфира отборът „Bad boys”, който във финалния мач се наложи с 2:1 срещу „Мафиози”. Трето място завоюва „Орлови”, а четвърти бе „Орион”.
„Касап” спечели турнира по волейбол за мъже, тъй като на финала триумфира срещу „Сила”. На трето място се класира отборът „Заеби”.
На турнира по баскетбол за мъже, който се проведе на баскетболния терен в училищния двор, победител стана отборът „Слончета”, който във финалния мач спечели с 21:14 срещу „Комшии”. На трета позиция се класира СДАМ, който в малкия финал надделя с 21:12 „Форца Юве”.
Победител в турнира по баскетбол за момчета до 16-годишна възраст бе „Bad Boys“, на второ място се класира „Трактористи”, а на трето „Blind People“.
В турнира по баскетбол за момичета до 15-годишна възраст титлата спечели отборът „Гробари”, на второ място се класира „Хеби”, а на трето – БСЦ.
И тази година за участие в състезанията отборите не са заплащали котизация. Турнирите се проведоха под патронаж на Община Босилеград, която най-успешните отбори и състезатели награди с купи, медали и грамоти.