„Младост” (Медошевац) – „Балкански” 3 : 0 (0 : 0)

Зона Юг II кръг

Въпреки че демонстрира сравнително добра игра в предградието на Ниш, отборът на „Балкански” загуби с категоричен резултат, който не съответстваше на видяното на игрището. Димитровградчани имаха няколко благоприятни шансове за отбелязване на попадения, които не съумяха да релизират.
Резултатът 0 : 0 бе актуален все до 60 минута, когато домакините вкараха първия си гол. До края на мача те успяха да вкарат още един, докато тяхното трето попадение всъщност бе автогол на гостите.
След втория кръг от първенството „Балкански” заема 11 място във временното класиране с 3 точки. В следващия кръг на 1 септември в Спортния център „Парк” в Димитровград ще гостува отборът на „Слога” от Лесковац.
В Медошевац „Балкански” игра в следния състав: Илич, Соколов (Зарков), Давидович, С. Кирков, Марков, Д. Васов, Д. Иванов, Ранджелов, Чирич, С. Васов (Истатков) и Н. Кирков.

Зона „Юг” – I кръг

Рутинна победа на „Балкански” в началото на първенството

„Балкански” – „Вранска баня” 2 : 0
В началото на първенството в СЦ „Парк” бе видян слаб футбол. Гостите дойдоха в Димитровград с основната цел да защитават мрежата си, т.е. да получат възможно по-малко голове. Донякъде и успяха в това намерение, тъй като получиха само два, а можеше да вадят топката от мрежата поне още толкова пъти.
Домакините тръгнаха отлично. Вече в 6 минута Ранджелов улучи напречната греда, докато 6 минути по-късно Марков стреля под напречната греда, но вратарят на гостите бе на висота. В 15-ата минута „Балкански” пропиля наказателен удар. В 29-ата минута димитровградчани откриха резултата чрез младия Ранджелов, който посрещна една рикуширала топка и от 15 метра я пренасочи в мрежата на гостуващия отбор. Само три минути по-късно Чирич с удар, който отправи недалеч от вратата на гостите, увеличи головото превъзходство на отбора си.
През втората част на играта футболистите на „Балкански” нямаха мотив много да се ангажират, така че спокойно може да се оцени, че тази част на играта представляваше „приспивна песен” за зрителите.
„Балкански” игра в следния състав: Илич -, Соколов 7, 5, Давидович 7, 5, С. Кирков 7, 5, Б. Васов 7, 5, Марков 7, 5, Иванов 7, 5, Ранджелов 7, 5, Чирич 7, 5, С. Васов 8 и Д. Васов 7, 5.
Играч на срещата бе Саша Васов от „Балкански”.