В БОСИЛЕГРАД СЕ ПРОВЕДЕ ФИНАЛНИЯ ТУРНИР ПО ШАХМАТ ЗА ПЕНСИОНЕРИ ОТ ПЧИНСКИ ОКРЪГ

Босилеградското сружение на пенсионерите бе домакин на тазгодишното финално състезание на турнира по шахмат за пенсионери от Пчински окръг. Общ победител в състезанието, което освен в нашия град, бе организирано и в Сурдулица, Владичин хан и Вранска баня, бе отборът на пенсионерското сдружение от Сурду­лица с 30,5 спечелени точки. На второ място се класира Владичин хан с 19,5, на трето – отборът от Босилеград, който спечели 17 точки, а четвърто зае отборът от Вранска баня със 6 точки.

За най-успешните отбори в състезанието Община Босилеград осигури купи и други награди, които им връчи кметът Владимир Захариев.

След края на състезанията за всички участници в турнира домакините, с подкре­пата на общината, организираха скромно тържество в своите помещения, на което присъстваха и кметът Владимир Захариев и председателят на Общинския парла­мент Славчо Владимиров.