„Наводнение” от медали

Успехи на КК „Цариброд”

От началото на този месец състезателите на Клуба по карате „Цариброд” осъществиха внушителни резултати на няколко турнира. В Международния турнир „Гранд приз Ниш 2018”, в който участие взеха над 400 каратисти от 35 отбора от Сърбия, България и Македония, отличия грабнаха всичките шест състезатели на димитровградския отбор – Марко Тодоров и Наталия Заркова – златни, Андрия Станков, Теодора Станкова и Елена Каменова – сребърни, а Ваня Горчева – бронзово отличие.
От „Купата на Пожаревац 2018”, в което състезание взеха участие 200 състезатели от 16 сръбски отбора, димитровградчани се завърнаха с четири медала. Марко Тодоров, Александър Таков и Марко Илиев спечелиха златни, а Анджела Иванова – сребърен медал. За първи път в състава на „Цариброд” бе младата Лана Петрова, която в силната конкуренция не успя да се добере до отличие. Поради същата причина без медал остана и Сара Славова.
На мемориалния турнир „Проф. Милан Тошев Тошке” в Кралево, в който участваха над 200 състезатели от 17 сръбски отбора, всичките пет състезатели на „Цариброд” спечелиха медали. Със злато се закичиха Кристина Гоцева, Лазар Рангелов и Даница Василева. Сребърен медал взе Сандра Илиева, а бронзов – Марко Вацев.